Prof.Dr. Şadıman Kıykaç Altınbaş – ÖZGEÇMİŞ

Dr. Şadıman Kıykaç Altınbaş Manisa Gazi İlkokulu’nda başladığı ilköğrenimini Eskişehir Reşat Benli İlkokulu’nda tamamladı. Bursa Anadolu Lisesi mezuniyeti takiben 1995 yılı üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı ve 2001 yılında mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı. Tıpta Uzmanlık Sınavında yüksek dereceyle girdiği Ankara Etlik Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisasını tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ünvanını aldı.

Devlet Hizmet yükümlülüğü (mecburi hizmet) sonrası 2010 yılında yapılan “Başasistanlık sınavı” neticesinde Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Başasistan” olarak göreve başlamaya hak kazandı. 2010-2016 yılları arasında Doğum Salonu, Perinatoloji, İnfertilite kliniklerinde görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında “Eğitim Görevlisi” kadrosunda Jinekoloji Kliniği Eğitim sorumluluğu görevini yürüttü. 2018-2020 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde “Öğretim Üyesi” kadrosunda Jinekoloji Kliniği eğitim sorumluluğu görevini yürüttü. Bu dönemde 2019 yılında “Kronik Pelvik Ağrı ve Endometriozis Kliniği’nin” kuruluşuna öncülük etti ve klinik faaliyetlerini yürüttü.

Dr. Altınbaş 2013 yılında özel ilgi alanı olan Minimal İnvaziv ve Robotik Jinekolojik Cerrahi ile ilgili New York Columbia Üniversitesi St. Luke and Roosevelt Hastanelerinde eğitim aldı. Aynı yıl Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri (Tüp Bebek) sertifika eğitimini tamamladı.

Dr. Altınbaş 2014 yılı Eylül dönemi Doçentlik sınavı sonrası Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında Doçent ünvanını almaya hak kazandı.

2016 yılında Barselona’da GESEA (Gynaecological Endoscopic Surgical Education and Assessment) kapsamında Minimal Invasive Gynaecological (MIG) Surgeon Level diploma programını başarıyla tamamladı (İleri düzey Laparoskopi-Histeroskopi eğitimi)

İlgi alanları jinekolojik-ürojinekolojik ve reprodüktif endoskopik cerrahi prosedürler, endometriozis, infertilite ve kronik pelvik ağrı üzerinedir. Bu kapsamda laparoskopik (kapalı) ameliyatları (kapalı yöntemle rahim alınması, rahim korunarak myom çıkarılması, idrar torbası, rahim ve barsak sarkmalarının tedavisi, çikolata kisti-endometriozis, yumurtalık kisti çıkarılması, kapalı yöntemle yumurtalık ve tüp abselerinin tedavisi (tuboovaryan abse), tıkalı ya da bağlanmış tüplerin tekrar açılması, histeroskopi ameliyatları (rahim içi polip ve myomların histeroskopik çıkarılması, rahim içi perde ve yapışıklıkların açılması) gerçekleştirmektedir. İleri düzey laparoskopik & histeroskopik cerrahtır. Bu konularda çok sayıda toplantının düzenlenmesinde görev almış, birçok kadın doğum uzmanının yetişmesine katkı sağlamıştır. Ayrıca her türlü jinekolojik – infertilite – riskli gebelik yönetimi ve cerrahisinde üst düzey tecrübesi bulunmaktadır.

Yüksek İhtisas Üniversitesi’nde öğretim üyeliğine devam eden Dr. Altınbaş, halen Güven Sağlık Grubu bünyesinde Ankara Güven Hastanesi’nde çalışma hayatına devam etmektedir.

Kanalımda branşımla ilişkili her türlü sorunuza
cevap bulmaya çalışacağım.

En son paylaşımlarımı almak için Abone olabilirsiniz!

Sosyal Medya

Download our app

About

Apparently we had reached a great height in the atmosphere for the sky was a dead and the stars had ceased to twinkle…LEARN MORE