Özgeçmiş

Home / Özgeçmiş

Doç. Dr. Şadıman Kıykaç Altınbaş

Dr Şadıman Kıykaç Altınbaş, 2001 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını tamamladı. 2010 yılında başasistan oldu. 2013 yılında özel ilgi alanı olan Minimal İnvaziv ve Robotik Jinekolojik Cerrahi ile ilgili Columbia University St. Luke’s and Roosevelt Hospitals’da eğitim aldı. Aynı yıl Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri (IVF) sertifika eğitimini tamamladı. 2014 yılında Doçent ünvanını alan Dr Altınbaş, 2016 yılında Barselona’da GESEA (Gynaecological Endoscopic Surgical Education and Assessment) kapsamında Minimal Invasive Gynaecological (MIG) Surgeon Level diploma programını başarıyla tamamladı. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve 500’ün üzerinde atıfı mevcuttur.

İlgi alanları benign jinekolojik-ürojinekolojik ve reprodüktif endoskopik cerrahi prosedürler, endometriozis, infertilite ve kronik pelvik ağrı üzerine olan Dr Altınbaş halen Güven Sağlık Grubu bünyesinde Ankara Güven Hastanesi’nde görevine devam etmektedir.

Tıbbi ilgi alanları: Minimal invaziv jinekolojik & ürojinekolojik cerrahi prosedürler, endometriozis, infertilite, kronik pelvik ağrı.